Testy penetracyjne infrastruktury

Bezpieczeństwo infrastruktury decyduje o bezpieczeństwie całych systemów i aplikacji gdyż jest zazwyczaj pierwszą linią obrony. Infrastruktury ma także bezpośredni wpływ na dostępność i wydajność. Jest także często celem ataków typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service).

Na infrastrukturę składa się sprzęt sieciowych, platformy systemowe oraz platformy wirtualizacyjne. Platformy wirtualizacyjne są szczególnie istotnym komponentem infrastruktury wymagającym wysokiego poziomu bezpieczeństwa: przejęcie kontroli nad nimi powoduje przejęcie kontroli nad wszystkimi zwirtualizowanymi zasobami.

Korzyści:

  • Zapewnienie zgodności z wymogami sektorowymi i regulacjami prawa,
  • Ochrona infrastruktury krytycznej,
  • Zapewnienie wysokiej dostępności i wydajności.

Należy pamiętać, że infrastruktura to fundament bezpieczeństwa dla aplikacji, także mobilnych. Jednak zabezpieczenie samej infrastruktury bez ochrony aplikacji nie zapewni kompleksowego bezpieczeństwa. Dlatego oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie testowania bezpieczeństwa na które składają się:

W przypadku wykorzystania chmury a w szczególności modelu IaaS (ang. Infrastructure as a Service) oferujemy także kompleksowe i dedykowane dla cloud computing usługi w zakresie zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury.

Blog

MS SQL Server 2005 Extended Support kończy się 12 kwietnia

Rozszerzone wsparcie dla serwera Microsoft SQL Server 2005 kończy się 12 kwietnia. To ostatni moment aby dokonać migracji do wyższej wersji.

Jeśli tego nie zrobiłeś to AVET INS może wesprzeć ...

2016-03-01 09:00, Czytaj więcej Więcej
Kiedy Flash wyginie?

Flash to jedna z tych technologii, która ma bardzo złą – i w tym wypadku całkowicie zasłużenie – reputację w obszarze bezpieczeństwa. Ta reputacja jest tak zła, że od jakiegoś czasu część ...

2016-02-11 16:45, Czytaj więcej Więcej
Krytyczna podatność w kliencie OpenSSH (CVE-2016-0777, CVE-2016-0778)

Wersje oprogramowania klienckiego OpenSSH w wersjach od 5.4 do 7.1 podatne są na atak umożliwiający wyciek pamięci oraz kradzież kluczy prywatnych. W przypadku, gdy połączenie SSH zostanie przerwane ...

2016-02-01 09:30, Czytaj więcej Więcej
Microsoft ogranicza wsparcie IE tylko do wersji 11

Microsoft przestaje wspierać starsze wersje przeglądarki Internet Explorer. Jedyną wspieraną wersją od dzisiaj jest IE 11 i wyższe. Dla wielu systemów (np. Windows 7) może to oznaczać potrzebę aktualizacji lub ...

2016-01-13 09:00, Czytaj więcej Więcej
SafeNet Day: Szyfrowanie w chmurze - prezentacja

Prezentacja Aleksandra Czarnowskiego z konferencji SafeNet Day na temat Szyfrowanie w chmurze jest już dostępna do pobrania. Zapraszamy do pobrania poniżej:

http://www.avet.com.pl/media/pdf/2015-11-02_Szyfrowanie_w_chmurze.pdf

2015-10-31 10:00, Czytaj więcej Więcej