Barracuda Security Scanner

Nowa Rekomendacja D wprowadza wymóg prowadzenia przez Bank testów penetracyjnych dla kluczowych systemów IT. Usługi testów penetracyjnych są bardzo zróżnicowane a ocena raportów wymaga także specjalistycznej wiedzy, ciągle aktualizowanej wraz z ewolucją zagrożeń.

Wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji finansowych oraz opierając się na 17 latach doświadczenia AVET Information and Network Security Sp. z o.o. przygotował idealne, uszyte na miarę rozwiązanie pozwalające bez wysiłku, tanio i prosto spełnić wymogi Rekomendacji 9.

Rekomendacja D wprowadza szereg nowych wymagań związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych banku:

„Bank powinien posiadać sformalizowane zasady dotyczące zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną, w tym jej architekturą, poszczególnymi komponentami, wydajnością i pojemnością oraz dokumentacją, zapewniające właściwe wsparcie działalności banku oraz bezpieczeństwo przetwarzanych danych.” - Rekomendacja D, punkt 9

Korzyści dla Banku:

 • Certyfikat bezpieczeństwa,
 • Raport pod kątem zgodności z Rekomendacją D,
 • Spełnienie wymogów Rekomendacji D,
 • Możliwość oceny bezpieczeństwa w dowolnym momencie,
 • Wygoda,
 • Brak kontraktowania.

Barracuda Security Scanner (BSS) działa w modelu usługi SaaS i jest dostępny zdalnie poprzez przeglądarkę internetową. Pozwala testować dowolny adres IP lub URL, w dowolnej chwili, dowolną ilość razy. Aby zapewnić pełną rozliczalność dla KNF, Bank może archiwizować wszystkie raporty w BSS i uzyskać w każdej chwili do nich dostęp. Poniższy diagram ilustruje przykładowy proces certyfikowania zgodności systemu z Rekomendacją D przy wykorzystaniu Barracuda Security Scanner:

Funkcjonalność:

 • Raport w języku polskim z odnośnikami do Rekomendacji D,
 • Dowolna liczba testów per adres IP/URL,
 • Repozytorium dotychczasowych raportów,
 • Darmowa, automatyczna, niezauważalna dla użytkownika aktualizacja,
 • Ponad 50.000 testów,
 • Niskie koszty.

Systemy, które BSS uznaje za bezpieczne otrzymują certyfikat bezpieczeństwa.

Funkcjonalność BSS pozwala na spełnienie wymogów Rekomendacji 9. Dodatkowo, dzięki ocenie pod kątem zgodności z pozostałymi punktami z Rekomendacji D, Bank otrzymuje potężne narzędzia wspomagające proces zapewnienia zgodności z wymogami KNF oraz Rekomendacją D i M.

Zaloguj się do Barracuda Security Scanner.

Blog

MS SQL Server 2005 Extended Support kończy się 12 kwietnia

Rozszerzone wsparcie dla serwera Microsoft SQL Server 2005 kończy się 12 kwietnia. To ostatni moment aby dokonać migracji do wyższej wersji.

Jeśli tego nie zrobiłeś to AVET INS może wesprzeć ...

2016-03-01 09:00, Czytaj więcej Więcej
Kiedy Flash wyginie?

Flash to jedna z tych technologii, która ma bardzo złą – i w tym wypadku całkowicie zasłużenie – reputację w obszarze bezpieczeństwa. Ta reputacja jest tak zła, że od jakiegoś czasu część ...

2016-02-11 16:45, Czytaj więcej Więcej
Krytyczna podatność w kliencie OpenSSH (CVE-2016-0777, CVE-2016-0778)

Wersje oprogramowania klienckiego OpenSSH w wersjach od 5.4 do 7.1 podatne są na atak umożliwiający wyciek pamięci oraz kradzież kluczy prywatnych. W przypadku, gdy połączenie SSH zostanie przerwane ...

2016-02-01 09:30, Czytaj więcej Więcej
Microsoft ogranicza wsparcie IE tylko do wersji 11

Microsoft przestaje wspierać starsze wersje przeglądarki Internet Explorer. Jedyną wspieraną wersją od dzisiaj jest IE 11 i wyższe. Dla wielu systemów (np. Windows 7) może to oznaczać potrzebę aktualizacji lub ...

2016-01-13 09:00, Czytaj więcej Więcej
SafeNet Day: Szyfrowanie w chmurze - prezentacja

Prezentacja Aleksandra Czarnowskiego z konferencji SafeNet Day na temat Szyfrowanie w chmurze jest już dostępna do pobrania. Zapraszamy do pobrania poniżej:

http://www.avet.com.pl/media/pdf/2015-11-02_Szyfrowanie_w_chmurze.pdf

2015-10-31 10:00, Czytaj więcej Więcej