SecureCode i SecBin: zmiany czyli pymysql vs MySQLdb

2011-04-19 16:23

pymysql to implementacja klienta MySQL napisana całkowicie w Pythonie. Jest to oczywisty konkurent pakietu mysql-python (MySQLdb). W przeciwieństwie jednak do MySQLdb nie ma problemów z instalacją i kompilacją – MySQLdb może sprawiać takie problemy np. na niektórych platformach 64 bitowych. Dodatkowo pymysql.install_asMySQLdb() pomaga omijać problem portowania modułów zaimplementowanych przy użyciu MySQLdb (należy dodać tą linię przed importem modułu MySQLdb).

Nowe wersje beta dwóch naszych aplikacji: SecureCode i SecBin będą używać już modułu pymysql. Z testów wynika, że nie jest on istotnie wolniejszy (w większości zastosowań) od MySQLdb pomimo braku użycia C. Zmiana zbiegła się z tworzeniem nowego, wspólnego dla SecureCode i SecBin managera baz danych. Do tej pory SecBin korzystał z wbudowanej bazy danych co przy szybkich i krótkich analizach nie stanowiło problemu, jednak przy dużych aplikacjach już nim się stawało. SecureCode korzysta z sqlite3 i MySQL. Uniemożliwiało to łatwą wymianę danych np. w przypadku w którym drzewo źródeł do audytu zawierało także już skompilowane pliki (a tak się często działo gdy przekazana struktura plików była brana z systemu developerskiego a nie z repozytorium). Zmiana interfejsu bazodanowego w SecBin związana jest także z wprowadzeniem Qt jako GUI dla IDY Pro. Ponieważ wersja GUI oparta o Win32 API będzie wkrótce wycofana, potrzebna była zmiana interfejsu dla SecBin.

Postanowiliśmy to zrobić zanim użytkownicy zostaną postawieni przed wyborem: SecBin czy nowa wersja IDY. Dlatego wiele elementów SecBin już zostało zaimplementowanych w Pythonie co pozwoliło w pełni wykorzystać interfejs dostarczany w ramach IDA Python. Być może jeszcze pewne elementy pozostaną w C/C++ ale tylko jeśli ich odpowiedniki w Pythonie okażą się zbyt wolne lub obciążone innymi wadami. To przy okazji pozwoliło bez problemu dodać wsparcie dla MySQL wspólne z SecureCodem i w przyszłości zapewnić łatwą wymianę danych pomiędzy oboma produktami.

Blog

MS SQL Server 2005 Extended Support kończy się 12 kwietnia

Rozszerzone wsparcie dla serwera Microsoft SQL Server 2005 kończy się 12 kwietnia. To ostatni moment aby dokonać migracji do wyższej wersji.

Jeśli tego nie zrobiłeś to AVET INS może wesprzeć ...

2016-03-01 09:00, Czytaj więcej Więcej
Kiedy Flash wyginie?

Flash to jedna z tych technologii, która ma bardzo złą – i w tym wypadku całkowicie zasłużenie – reputację w obszarze bezpieczeństwa. Ta reputacja jest tak zła, że od jakiegoś czasu część ...

2016-02-11 16:45, Czytaj więcej Więcej
Krytyczna podatność w kliencie OpenSSH (CVE-2016-0777, CVE-2016-0778)

Wersje oprogramowania klienckiego OpenSSH w wersjach od 5.4 do 7.1 podatne są na atak umożliwiający wyciek pamięci oraz kradzież kluczy prywatnych. W przypadku, gdy połączenie SSH zostanie przerwane ...

2016-02-01 09:30, Czytaj więcej Więcej
Microsoft ogranicza wsparcie IE tylko do wersji 11

Microsoft przestaje wspierać starsze wersje przeglądarki Internet Explorer. Jedyną wspieraną wersją od dzisiaj jest IE 11 i wyższe. Dla wielu systemów (np. Windows 7) może to oznaczać potrzebę aktualizacji lub ...

2016-01-13 09:00, Czytaj więcej Więcej
SafeNet Day: Szyfrowanie w chmurze - prezentacja

Prezentacja Aleksandra Czarnowskiego z konferencji SafeNet Day na temat Szyfrowanie w chmurze jest już dostępna do pobrania. Zapraszamy do pobrania poniżej:

http://www.avet.com.pl/media/pdf/2015-11-02_Szyfrowanie_w_chmurze.pdf

2015-10-31 10:00, Czytaj więcej Więcej